Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Odrážadlo predstavuje ideálny spôsob, ako deťom zabezpečiť aspoň hodinový voľný pobyt vonku. Podľa pediatrov je nevyhnutný, pretože súčasné deti ohrozuje rad zdravotných problémov ako hyperaktivita, poruchy sústredenia, alergie či detská obezita.

Rozdelenie odrážadiel podľa druhu a veku detí

Kovové, plastové alebo drevené odrážadlá naučia deti držať rovnováhu, brzdiť nohami a používať brzdu. Sú odolné, bezpečné a deti vďaka nim plynulo prejdú na bežný šliapací bicykel bez postranných koliesok. Slovom i obrazom porovnáme dvojstopové a jednostopové odrážadlá.

Detské odrážadlá čiže odstrkovadlá - dvojstopové

  • určené pre nácvik motoriky a zručnosti detí od 1 roka
  • možno ich využiť vo vonkajšom i v domácom prostredí
  • majú skôr charakter hračky, ale rozvíjajú aj pohybové zručnosti

Športové odrážadlá - jednostopové

  • určené pre deti od 2 do 5 rokov, ktoré skvele pripravia na jazdu na bicykli
  • dovoľujú deťom držať tempo s dospelými - na prechádzkach i cyklovýletoch
  • pri výbere odrážadiel sú dôležité výškovo nastaviteľné riadítka a sedlo - dieťa musí vždy dosiahnuť celými chodidlami na zem

Dodržujte 4 zásady používania odrážadlá na ulici

  • Kľúčová je bezpečnosť - dohliadajte stále na dieťa, nepúšťajte ho na ceste a do hustějšej prevádzky na chodníkoch.
  • Vždy používajte prilbu, chrániče lakťov a kolien.
  • Naučte dieťa čo najskôr správne brzdiť - celou plochou chodidiel.
  • Z kopca a cez prechod ho nenechávajte ísť - odrážadlo preneste.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky