Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

Nevyhovuje totiž z hľadiska váhy ani konštrukcie. Dieťaťu sa ťažko ovláda a športovanie ho neteší. Z tohto dôvodu vznikli odrážadlá - bicykle bez pedálov pre 2 až 5 ročné deti, ktoré sa na nich rýchlo naučia udržiavať rovnováhu aj ovládať brzdu. Až keď deti zosilnejú a majú už niekoľko jazdných zručností, prechádzajú na detské bicykle, zvyčajne 16 palcové. A prídavné kolieska už vďaka odrážadlám nebudú nikdy potrebovať.

Budete prekvapení, koľko kilometrov deti zvládnu na odrážadle. Kopce jednoducho vybehnú a celkovo sa im to bude veľmi páčiť. Musia však dosiahnuť celými chodidlami na zem, nie len špičkami. Prednosťou je aj výškovo nastaviteľné sedadlo odrážadlá, ktoré potom rastie s dieťaťom. Tiež dobrá značka sa oplatí, pretože kvalitné odrážadlo možno v rodine alebo medzi priateľmi dediť, prípadne ho ešte odpredať.

Pri výbere odrážadlá sledujte tieto parametre:

váhu - čím ľahšie, tým lepšie - pre dieťa i rodičov, ktorí vozítko občas ponesú

  • najnižšiu a najvyššiu polohu sedla - aby odrážadlo vydržalo dlhšie
  • kvalitu materiálu - kovového, plastového alebo dreveného
  • prítomnosť zadnej bubnovej brzdy pre väčšie deti
  • certifikáty kvality a bezpečnosti, nezávislé internetové testy

Mnoho vám napovedia aj recenzie užívateľov, ktorí už kúpili odrážadlo pred vami.

Výberom odrážadla otvoríte deťom dvere do aktívneho športového života a postaráte sa im tiež o skvelú zábavu. Budete proste najlepší dedko a babička!

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky