Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

Nevyhovuje totiž z hľadiska váhy ani konštrukcie. Dieťaťu sa ťažko ovláda a športovanie ho neteší. Z tohto dôvodu vznikli odrážadlá - bicykle bez pedálov pre 2 až 5 ročné deti, ktoré sa na nich rýchlo naučia udržiavať rovnováhu aj ovládať brzdu. Až keď deti zosilnejú a majú už niekoľko jazdných zručností, prechádzajú na detské bicykle, zvyčajne 16 palcové. A prídavné kolieska už vďaka odrážadlám nebudú nikdy potrebovať.

Budete prekvapení, koľko kilometrov deti zvládnu na odrážadle. Kopce jednoducho vybehnú a celkovo sa im to bude veľmi páčiť. Musia však dosiahnuť celými chodidlami na zem, nie len špičkami. Prednosťou je aj výškovo nastaviteľné sedadlo odrážadlá, ktoré potom rastie s dieťaťom. Tiež dobrá značka sa oplatí, pretože kvalitné odrážadlo možno v rodine alebo medzi priateľmi dediť, prípadne ho ešte odpredať.

Pri výbere odrážadlá sledujte tieto parametre:

váhu - čím ľahšie, tým lepšie - pre dieťa i rodičov, ktorí vozítko občas ponesú

  • najnižšiu a najvyššiu polohu sedla - aby odrážadlo vydržalo dlhšie
  • kvalitu materiálu - kovového, plastového alebo dreveného
  • prítomnosť zadnej bubnovej brzdy pre väčšie deti
  • certifikáty kvality a bezpečnosti, nezávislé internetové testy

Mnoho vám napovedia aj recenzie užívateľov, ktorí už kúpili odrážadlo pred vami.

Výberom odrážadla otvoríte deťom dvere do aktívneho športového života a postaráte sa im tiež o skvelú zábavu. Budete proste najlepší dedko a babička!

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla