Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Dôležitým faktorom je minimálna a maximálna výška nastavenia sedadla. Praktický je čo najväčší rozsah. Nechajte dieťa rozkročiť postojačky a odmerajte ho od rozkroku k zemi. Tento údaj by sa mal zhodovať s minimálnou výškou nastavenia sedadla, ktorú udáva výrobca. Len tak sa bude dieťaťu dobre brzdiť a udrží rovnováhu, čím trénuje budúcu jazdu na bicykli.

Ďalšia kategória odrážadiel je pre deti zhruba dvojročné od výšky 89 cm, ďalej sú odrážadlá pre deti s vekom 2,5 roka a výškou približne 92 cm. Najväčšie odrážadlá sú určené pre deti od 98 alebo 100 cm a vek okolo 3,5 rokov a viac.

Materiál, váha, bezpečie, cena odrážadlá ...

Až keď ste si istí veľkosťou odrážadlá, zamerajte sa na materiál, farby a doplnky. Na trhu sú odrážadlá kovové, plastové a drevené, pričom každé má svoje výhody. Záleží na kvalite výrobku, estetických požiadavkách a následnej údržbe. Žiadnemu odrážadlu neprospeje skladovanie vo vlhku.

Podstatným ukazovateľom je aj váha odrážadla, radšej nižšia, aby sa malému dieťaťu dobre používalo, a rodičia musia počítať s tým, že ho občas ponesú. Ideálna váha odrážadlá pre najmenšie deti je okolo 4 kg. Praktický je nákup odrážadla s nenafukovacími kolesami, ktoré sú ľahšie, a pritom dostatočne kvalitné.

Pre najmenšie deti nie je treba u odrážadla zariaďovať brzdu, pretože by ju ešte nevedeli používať. Stačí, keď sa naučí poriadne brzdiť nohami. Okolo 3 rokov si už môžu brzdu na odrážadle skúšať. Všímajte si tiež sedla, gripov u riadidiel, ich výsuvnost, tvarrámu a nosnost odrážadlá.

Nevyhnutným doplnkom každého odrážadla je však detská prilba a najlepšie aj reflexná vesta. Tiež priamo na odrážadle môžu byť bezpečnostné prvky, ktorých nie je nikdy dosť, zvlášť v prípade temperamentných detí.

Z hľadiska ceny odrážadla sa môže hodiť tip mamičiek, ktoré tieto športové potreby predávajú v bazároch. S ohľadom na jeho budúci predaj už totiž rovno kupujú odrážadlo lepšie a drahšie, pretože vedia, že ho potom bez problémov odpredajú, a tým znížia vstupnú investíciu. Radosť dieťaťa z dobrého výrobku bude pritom veľká.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky