Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Dôležitým faktorom je minimálna a maximálna výška nastavenia sedadla. Praktický je čo najväčší rozsah. Nechajte dieťa rozkročiť postojačky a odmerajte ho od rozkroku k zemi. Tento údaj by sa mal zhodovať s minimálnou výškou nastavenia sedadla, ktorú udáva výrobca. Len tak sa bude dieťaťu dobre brzdiť a udrží rovnováhu, čím trénuje budúcu jazdu na bicykli.

Ďalšia kategória odrážadiel je pre deti zhruba dvojročné od výšky 89 cm, ďalej sú odrážadlá pre deti s vekom 2,5 roka a výškou približne 92 cm. Najväčšie odrážadlá sú určené pre deti od 98 alebo 100 cm a vek okolo 3,5 rokov a viac.

Materiál, váha, bezpečie, cena odrážadlá ...

Až keď ste si istí veľkosťou odrážadlá, zamerajte sa na materiál, farby a doplnky. Na trhu sú odrážadlá kovové, plastové a drevené, pričom každé má svoje výhody. Záleží na kvalite výrobku, estetických požiadavkách a následnej údržbe. Žiadnemu odrážadlu neprospeje skladovanie vo vlhku.

Podstatným ukazovateľom je aj váha odrážadla, radšej nižšia, aby sa malému dieťaťu dobre používalo, a rodičia musia počítať s tým, že ho občas ponesú. Ideálna váha odrážadlá pre najmenšie deti je okolo 4 kg. Praktický je nákup odrážadla s nenafukovacími kolesami, ktoré sú ľahšie, a pritom dostatočne kvalitné.

Pre najmenšie deti nie je treba u odrážadla zariaďovať brzdu, pretože by ju ešte nevedeli používať. Stačí, keď sa naučí poriadne brzdiť nohami. Okolo 3 rokov si už môžu brzdu na odrážadle skúšať. Všímajte si tiež sedla, gripov u riadidiel, ich výsuvnost, tvarrámu a nosnost odrážadlá.

Nevyhnutným doplnkom každého odrážadla je však detská prilba a najlepšie aj reflexná vesta. Tiež priamo na odrážadle môžu byť bezpečnostné prvky, ktorých nie je nikdy dosť, zvlášť v prípade temperamentných detí.

Z hľadiska ceny odrážadla sa môže hodiť tip mamičiek, ktoré tieto športové potreby predávajú v bazároch. S ohľadom na jeho budúci predaj už totiž rovno kupujú odrážadlo lepšie a drahšie, pretože vedia, že ho potom bez problémov odpredajú, a tým znížia vstupnú investíciu. Radosť dieťaťa z dobrého výrobku bude pritom veľká.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla