Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Ako vybrať odrážadlo? Tipy na najlepšie odrážadlá

Ako vybrať kvalitné odrážadlo?

Pri výbere odrážadlá si budete vyberať podľa materiálu a veku dieťaťa.

  • v ponuke sú odrážadlá kovové, drevené alebo plastové
  • vyberajte podľa kvality a použitých materiálov
  • pre najmenšie deti sú zbytočné brzdy, deti na ne nemajú silu

Aké odrážadlo pre dieťa?

Ďalej nájdete rozdiely v kolesách - sú buď nafukovacie alebo plné plastové alebo bantamové. Nafukovacie kolesá sú príjemnejšie pre jazdu.

Dôležitá je výška sedadla dieťaťa

Dieťa musí dosiahnuť celými chodidlami na zem, nielen špičkami. Výhodou je výškovo nastaviteľné sedadlo, odrážadlo potom rastie s dieťaťom.

Brzdy na odrážadle? Pre najmenšie deti radšej nie!

Tí najmenší sa snažia predovšetkým udržať rovnováhu a nemajú ani dosť síl na stlačenie brzdy. Väčšie deti (3 roky a vyššie) by sa už mali s brzdou zoznámiť, aby ju vedeli používať pri jazde na rýchlejšom bicykli.

Určite nechajte dieťa odrážadlo vyskúšať, či mu dokonale sedí!

Vyberte si preverené odrážadlo v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame odrážadla


Novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky