Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Naučme deti chodiť denne von. Pomôže nám odrážadlo

Naučme deti chodiť denne von. Pomôže nám odrážadlo

Podľa pediatrov deti potrebujú pravidelný pohyb prispôsobený veku, ktorý súhrnne trvá každý deň najmenej hodinu. Okrem organizovaných aktivít je vhodné behanie vonku, hra na ihrisku, jazda na odrážadle a neskôr na bicykli.

Dnešné deti sú ohrozené zdravotnými problémami, ktoré sa predtým vyskytovali minimálne. Patrí k nim hyperaktivita, poruchy sústredenia a bohužiaľ aj detská obezita. Rastie počet malých alergikov, ekzematikov a astmatikov. Práve každodenný pobyt v prírode, bez ohľadu na poveternostné podmienky, môže tieto choroby obmedziť.

Už v 1 roku veku dieťaťa môžete začať s odrážadlom

Odrážadlá sú výborná detská pomôcka pre osvojenie základov jazdy na bicykli. Detské odrážadlo slúži na získanie stability a zoznámenie sa s jazdnými návykmi. Na odrážadle sa dieťa od 1 roka skvele zabaví a bude chcieť čoskoro prejsť na svoj prvý bicykel. Bude pre nich prvou vecou, ktorú vie ovládať úplne samo, čo zvýši jeho motiváciu.

Navyše odrážadlo uľahčí život rodičom, pretože už nebude nutné dieťa stále nosiť či voziť v rozmernom kočíku. Každopádne je na rodičoch, aby svojich potomkov vychovali k pohybu a chodili s nimi denne von. S množstvom športových potrieb, ktoré sú dnes k dispozícii, môže byť akákoľvek aktivita zábavná a prínosná pre celú rodinu.

Tiež atraktívny dizajn odrážadiel a ďalších pomôcok k tomu prispieva. Aj najmenšie dieťa si svoje vozidlo určite rado vyberie podľa fotografií na internete. Využite k tomu narodeniny alebo Ježiška - budete mať krásny a užitočný darček.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky