Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlo - pre zdravý životný štýl predškolákov

Odrážadlo - pre zdravý životný štýl predškolákov

Pohyb znamená prirodzenú potrebu každého jedinca. Do jedného roku veku je správny vývoj hybnosti ukazovateľom telesného a psychického zdravia. Každým novým pohybom dieťa rozvíja myslenie a získava zručnosti, skúsenosti a návyky do života.

Tiež aby deti nehnevali, potrebujú sa hýbať štyri až šesť hodín denne. Súčasný všeobecne pasívny životný štýl tomu však práve nenahráva, a v mnohých lokalitách je navyše nemysliteľné pustiť potomkov samotnej von, čo býva predsa len zárukou ich zdravého pohybu.

Deťom sú vzorom ich rodičia

Malým deťom pritom stačí zabezpečiť dostatok priestoru a prostriedkov, napríklad preliezačky, balančné pomôcky, odrážadlo či bicykel, a ich aktivita bude spontánna, zábavná a úplne dostačujúce. Na rodičoch však je, aby im poskytli dobrý príklad.

"Pravidelný pohyb predchádza obezite, celkovej ochabnutosti, pomáha zvládať stres, odbúrava adrenalín, biochemicky podporuje dobrú náladu," uvádza Nikola Křístek, manažérka programu Zdravá abeceda, podporujúceho zdravý životný štýl detí predškolského veku. Jeho dodržiavanie je podľa odborníkov nutnosťou aj trendom do budúcnosti.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky