Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlo - Praktický pomocník rodičov

Odrážadlo - Praktický pomocník rodičov

Mamičky si dokážu poradiť, aj keď sa musí premiestňovať s viacerými deťmi. Do ciest po krúžkoch, školách a úradoch totiž zapojili odrážadlo. Dieťa zabaví, všade sa zmestí a v nutnom prípade ho možno ťahať za šnúrku.

Rodičia tiež oceňujú, že je odrážadlo bezpečné a ľahko ovládateľné. Deti sa na ňom naučí rýchlo jazdiť a držať rovnováhu, takže potom ľahko prejdú na bežný bicykel. Plastové odrážadlá sú už pre ročné deti, a od dvoch rokov nastupujú kovové alebo drevené, ktoré vďaka svojej robustnosti vydrží nejednej generácii intenzívnych užívateľov.

Z odrážadlá sa svet zdá hneď zaujímavejší. V kočíku je dieťa pasívne, takto môže všetko aktívne objavovať. Mamička je s ním oveľa mobilnejší. Odrážadlo sa tiež lepšie preváži mestskou dopravou, možno ho vziať do čakární, škôl či šatní.

A pre prípady, keď sa malý jazdec náhle unaví a začnú ho bolieť nôžky, môže byť na odrážadle špagát, za ktorý ho obetavý rodič chvíľku potiahne.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky