Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlo pre deti - hlavne na tréning rovnováhy

Odrážadlo pre deti - hlavne na tréning rovnováhy

Hit posledných rokov pre najmenšie deti slúži hlavne pre nácvik rovnováhy.

Odrážadlo, stroj na pomedzí medzi kolobežkou a bicyklom, je tu s nami masovejšie posledných pár rokov. Pritom prvá "odrážadlá pre dospelých" (predchodca bicyklov) sa vyrábala už v 19. storočia, išlo o slávnej dreziny, teda riaditeľné bežecký kolesá.

Odrážadlo pre deti je ideálne predovšetkým pre tréning rovnováhy. Výhodou je, že dieťa sedí pomerne nízko nad zemou a dosiahne oboma nohami na zem. Dieťa postupne predlžuje vzdialenosť medzi odrazy a okrem rovnováhy trénuje aj odhad vzdialenosti a schopnosť zatáčať.

Postupne tiež capartovi na odrážadlá zvyšujú rýchlosť a nie je jednoduché ich ustrážiť. Starostlivo teda vyberajte priestor pre jazdenie a dieťa vybavte prilbou.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.