Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlo pre deti - hlavne na tréning rovnováhy

Odrážadlo pre deti - hlavne na tréning rovnováhy

Hit posledných rokov pre najmenšie deti slúži hlavne pre nácvik rovnováhy.

Odrážadlo, stroj na pomedzí medzi kolobežkou a bicyklom, je tu s nami masovejšie posledných pár rokov. Pritom prvá "odrážadlá pre dospelých" (predchodca bicyklov) sa vyrábala už v 19. storočia, išlo o slávnej dreziny, teda riaditeľné bežecký kolesá.

Odrážadlo pre deti je ideálne predovšetkým pre tréning rovnováhy. Výhodou je, že dieťa sedí pomerne nízko nad zemou a dosiahne oboma nohami na zem. Dieťa postupne predlžuje vzdialenosť medzi odrazy a okrem rovnováhy trénuje aj odhad vzdialenosti a schopnosť zatáčať.

Postupne tiež capartovi na odrážadlá zvyšujú rýchlosť a nie je jednoduché ich ustrážiť. Starostlivo teda vyberajte priestor pre jazdenie a dieťa vybavte prilbou.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky