Kúpiť odrážadlo – e-shop

Sprievodca výberom
odrážadiel


Odrážadlo  >  Odrážadlo alebo bicykel?

Odrážadlo alebo bicykel?

Čo dieťaťu skôr zaobstarať? Určite odrážadlo!

Odrážadlá sú novinkou posledných rokov, nahradzujú tradičné trojkolky.

Aké sú výhody odrážadiel?

  • deti sa na odrážadle rýchlejšie naučia rovnováhu a stabilitu, ktorú budú potrebovať pri jazde na bicykli
  • odrážadlo je pre malé dieťa prirodzenejšie ako bicykel, môže začať pomalším pohybom a lepšie udrží stabilitu

Odrážadlo je vlastne bicykel pre deti od jedného do štyroch, piatich rokov veku. Deti sa na ňom naučia jazdiť samé, potrebujú iba zo začiatku oporu a samozrejme nevyhnutný dohľad.

Po zvládnutí odrážadlá je pre dieťa oveľa jednoduchšie sa naučiť jazdiť na bicykli. Využite toho a kúpte dieťaťu kvalitné odrážadlo.

Zdieľajte článokOdporúčame odrážadla


Ďalšie novinky

Trojkolka a odrážadlo 2v1

Nedávno obohatila trh športových potrieb pre deti trojkolka a odrážadlo v jednom, ktorá najmenším výborne pomáha s rozvojom pohybových zručností. Trojkolku môže dieťa začať používať, akonáhle sa naučí chodiť. Trojkolku na odrážadlo (aj naopak) zmeníte bez použitia náradia do jednej minúty.

Odrážadlo Kettler

Prieskum prestížneho nemeckého časopisu Test preukázal, že ani vysoká cena odrážadlá nemusí byť zárukou jeho kvality. Medzi 15 testovanými výrobkami totiž zvíťazilo najlacnejšie odrážadlo Kettler Speedy.

Odrážadlá pre deti od 2 rokov

Deti od 2 rokov už s prehľadom ovládajú športové jednostopové odrážadlá, ktoré sú ich prvým skutočným dopravným prostriedkom. V tejto vývojovej etape rodičom ubudne práca a deti sa začnú osamostatňovať, samozrejme každé inak, podľa svojho temperamentu.

Ako vybrať odrážadlo pre najmenšie dieťa

Odrážadlo pre najmenšie deti počíta s ich výškou približne od 85 cm a vekom od 18 alebo 20 mesiacov. Pri výbere odrážadlá je zásadné, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem. Odrážadlo mu teda nikdy nesmie byť veľké.

Správa o odrážadle pre deduškov a babičky

Ak máte malého vnúčika, možno mu chcete kúpiť osvedčený darček - prvý bicykel. Avšak pozor, šliapací bicykel s prídavnými kolieskami, na ktorom zrejme jazdili vaše deti, je už dnes prekonaný

všetky novinky